Diş Hekimliği Fakültesi

1997 yılında kurulmuş olan Beykent Üniversitesi; İstanbul’un merkezinde yer alan 4 yerleşkesi ile, içinde yaşadığımız bilim ve teknoloji çağının gereklerine uygun olarak dinamik, girişimci, donanımlı insan gücünü yetiştirmek için çaba sarf eden bir eğitim kurumudur. 

Türkiye’nin en modern ve çağdaş eğitim ve sağlık kurumları içerisinde yer alacak Diş Hekimliği Fakültesinin aktif, öğretmeyi ve öğrenmeyi seven, alanında başarılı akademisyen kadrosu ile birlikte 2017–2018 Eğitim-Öğretim yılında en modern teknoloji ile donatılan Avalon Yerleşkesinde eğitim-öğretime başlaması planlanmaktadır.  
                                                                       
Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, öğretim üyeleri ve öğrencilerimize vermiş olduğumuz değer;  en önemlisi aslında hastaların bir doktordan beklediği şeylerin başında gelen hastayı dinleyen, onunla empati kurabilen, çevresi ile uyumlu ve güçlü iletişim becerisine sahip, etik ve sempatik hekimler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 Amacımız araştırmacı ve klinisyenleri bir araya getirecek bir sistem kurmak ve bilimi uygulanabilir kılmaktır. 

  • Dental eğitimimizde kullanacağimız derslik, klinik, temel ve simülasyon laboratuvarlardaki teknik donanımımızın mükemmelliği, 
  • Güncel dental literatüre ulaşma kolaylığı sağlayan donanımlı bir kütüphanenin ve okuma salonlarının varlığı, 
  • Bu bilgileri öğrencileri ile aktif olarak paylaşabilecek dinamik bir öğretim üyesi kadrosu
  • Derslikler, klinik ve preklinik laboratuvarlarının aynı çatı altında olması
  • Tıp fakültesi ile aynı yerleşkede olmanın getirdiği avantajlar eğitimde yakalamak istediğimiz seviyeye ulaşmamızda etkili faktörlerdir.


Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin alacakları eğitim ileride onları mutlu kılacak; mesleğini seven, kariyer sahibi, başarılı hekimler olarak yetişmenizde rol oynayacaktır.

Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde 8 anabilimdalı bulunmakadır. Öğrencilerin 5 yıllık eğitimlerinin son iki yılında stajlarını küçük gruplar halinde bu bölümlere ait Ağız Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi yapmaları öngörülmektedir. 

Prof. Dr. Firdevs ŞENEL
Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı

 

Başbakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kurumu ÖSYM Study in Turkey ECTS Ders Kataloğu Türkiye Akreditasyon Kurumu Mesleki Yeterlilik Kurumu