Kütüphane ve Öğrenme Kaynakları Daire Başkanlığı

Beykent Üniversitesi Kütüphane ve Öğrenme Kaynakları Merkezine bağlı Ayazağa-Maslak ve Taksim Yerleşke kütüphanelerimiz, üniversitemize bağlı fakültelerin, bölümlerinin ve yüksekokul programlarının bilgi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde hizmet vermektedir. Dermemizde bulunan kaynaklar arasında, ders içeriklerini destekleyen akademik yayınların yanı sıra, kullanıcıların sosyal yaşamlarına hitap eden, güncel konuları içeren yayınlar da bulunmaktadır. Kütüphane kaynaklarımız arasında basılı kitap, dergi haricinde kitap dışı materyaller, elektronik veritabanı, dergi ve internet kaynakları da yer almaktadır. Elektronik ortamda bağımsız çalışma ortamı sağlayan veritabanları, kütüphanemizde yoğun şekilde kullanılmaktadır. Var olan bilgiye ulaşmak, yeni gelişmeleri ve güncel olan bilgileri takip edebilmek amacıyla, kütüphane dermesi çevrimiçi veritabanları ve elektronik kaynaklarla zenginleştirilmiştir.

Beykent Üniversitesi bünyesinde, Beylikdüzü, Ayazağa-Maslak ve Taksim Yerleşkelerinde kütüphane hizmeti verilmektedir. Beylikdüzü Yerleşkesi kütüphanemizde, Meslek Yüksekokulu, Hazırlık Bölümleri ve Yüksek Lisans bölümlerine hitap eden kaynaklar bulunmaktadır. Kütüphanemiz, 3.000 m²‘lik kullanım alanına sahiptir. Birinci katta kitap, ciltli dergi koleksiyonunun bulunduğu bölüm, üst katta ise süreli yayınlar, referans kaynakları, bireysel öğrenme merkezi, 350 kişilik okuyucu salonu, circulation desk, kataloglama birimi yer almaktadır. Ayazağa - Maslak Yerleşkesi Kütüphanesi 600 m²’lik kullanım alanına sahiptir. Ayazağa Yerleşkesinde bulunan fakülte ve yüksekokul bölümlerinin kaynakları bulunmaktadır. Taksim Yerleşke Kütüphanemiz, Hukuk Fakültesi, Lisansüstü Programlarının bilgi ihtiyacını karşılamaktadır. Yüksek Lisans Öğrencilerine ait tezler bulunmaktadır. Tüm yerleşkelerimizde Elektronik veritabanları kullanılmaktadır.

Kütüphane ve Öğrenme Kaynakları Daire Başkanı: İlkay ERARSLAN

Mail: kutuphane@beykent.edu.tr

Başbakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kurumu ÖSYM Study in Turkey ECTS Ders Kataloğu Türkiye Akreditasyon Kurumu Mesleki Yeterlilik Kurumu