Beykent'te Yaşam

Sağlık, Kültür ve Spor

Spor tesislerinden yalnızca Beykent Üniversitesi öğrenci ve çalışanları yararlanabiliriler. Bu nedenle spor salonu, yüzme havuzu, fıtness gibi tesislere girişte sizden istendiğinde kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Beylikdüzü Yerleşkesi Spor Salonu

Spor tesislerinden yalnızca Beykent Üniversitesi öğrenci ve çalışanları yararlanabiliriler. Bu nedenle spor salonu, yüzme havuzu, fitness gibi tesislere girişte sizden istendiğinde kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Beylikdüzü Yerleşkemizde bulunan spor salonumuz; futbol dışındaki diğer sportif etkinlikler için Salı ve Perşembe, Cuma günleri 18.00–19.30 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Spor salonumuzda basketbol ve voleybol takımlarımız çalışma yapmaktadır. Bu çalışmalarda, kendi takımınızı oluşturarak okul içindeki turnuvalara katılabilirsiniz.

Ayazağa-Maslak Yerleşkesi Spor Salonu

Ayazağa-Maslak Yerleşkemizdeki spor salonu ise 12.00- 14.00 ve 16.00–18.00 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Bu spor salonu içerisinde; masa tenisi bulunmaktadır.

Spor Salonu Kullanım Kuralları:

1) Spor tesislerinde sigara içilmez.
2) Salona yalnızca spor ayakkabı ile girilir.
3) Salonda futbol oynanmaz.
4) Kullanılan toplar oyun bitiminde iade edilir.
Yüzme havuzu 25 metre uzunluğunda yarı olimpik ölçülere sahiptir. Havuzumuz, belirtilen saatlerde ve belirtilen kurallara uygun olarak üniversitemiz öğrenci ve personelinin kullanımına açıktır.

Yüzme Havuzu

Yüzme havuzu 25 m. uzunluğunda yarı olimpik ölçülere sahiptir. Aşağıda belirtilen saatlerde ve belirtilen kurallara uygun olarak üniversite öğrenci ve personelinin kullanımına açıktır.

Havuz Kullanım Saatleri:

Pazartesi 17.30–20.00, Perşembe 16.00–20.00 saatleri arasındadır. Tüm öğrenci ve personelimize ücretsizdir.

Havuz Kullanım Kuralları:

1) Havuza mutlaka bone ile girilir.
2) Havuza girmeden önce duş alınır.
3) Havuzda takım çalışmaları yürütülüyorsa boş kulvarlar kullanılır.
4) Yüksek sesli konuşmadan ve tehlikeli olabilecek davranışlardan kaçınılır

Açık Mini Futbol Halı Sahası

Önceden Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından randevu almak koşulu ile hafta içi her gün 16.30–18.00 saatleri arasında üniversite öğrencilerinin kullanımına açıktır.