Barınma

Büyükçekmece Konukevi

Büyükçekmece Konukevi, öğrencilere klasik öğrenci yurdu anlayışından uzak; çağdaş, güvenilir, modern ve rahat bir ortamda konaklama imkanı sunuyor.
 
Konukevimiz 84 bağımsız daireden oluşmaktadır. Fitness alanı, TV salonu, etüt odası, oyun odası ve çamaşırhane ortak kullanım alanı olarak düzenlenmiştir. Her daire 3 oda, Amerikan mutfaklı salon ve banyodan oluşmaktadır. Daireler 3 kişilik, odalar ise tek kişilik olarak düzenlenmiştir. Tek kişinin konaklayabildiği 1+1 daireler de mevcuttur. Buzdolabı, aspiratör, set üstü ocak, microdalga fırın, tv, uydu receiver ve kumandası, tv altı rafı, koltuk takımı, sehpa, yemek masası ve sandalyeleri, mutfak dolabı, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, çalışma masası sandalyesi, komidin, ayakkabılık, bazalı yatak, yatak koruyucu, yastık, yorgan, nevresim takımı, çarşaf, yastık kılıfı, telefon, modem cihazı bulunmaktadır. Dairelerde Digitürk hizmetinden ve ortak alanda Lig TV’ den ücretsiz yararlanılmaktadır. Ayrıca haftada bir defa tüm dairelerde ücretsiz damacana su hizmeti verilmektedir. Dairelerimizde kışın merkezi yerden ısıtma sistemi ile ısınma sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz 7/24 sıcak sudan faydalanmaktadırlar. Konukevimizde 24 saat güvenlik hizmeti verilmektedir.
 
Konukevi, üniversitemiz Büyükçekmece Yerleşkesine 200 m. uzaklıktadır. Konukevimize ulaşım E-5 karayolu üzerinden her 5 dakikada bir geçen Büyükçekmece Halk Otobüsleri, Belediye otobüsleri ve metrobüs ile sağlanmaktadır.