Engelsiz Eğitim Birimi

Beykent Üniversitesi Engelsiz Eğitim Birimi engelli olup üniversitemize yeni kayıt olan veya halen eğitim gören öğrencilerin sorunlarını saptamak, gereksinimlerini karşılamak, karşılaşabilecekleri engelleri ve bunlara karşı alınması gereken önlemleri belirlemek ve gerekli düzenlemeleri yapmak üzere, Beykent Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde yapılandırılmış Beykent Üniversitesi Rektörü tarafından yürütülen bir birimdir.

Engelsiz Eğitim Birimi, engelli öğrencilere hiç bir koşulda engel tanımamak ve bu doğrultuda program ve projeler geliştirmek üzere kurulmuştur. Amacımız, engelli öğrencilerimizin eğitim yaşamlarını kolaylaştırmak, başarılarını artırmak, onları topluma kazandırmak, istihdam olanakları yaratmak, üniversite topluluklarında görev almalarını sağlayarak kendilerini özgürce ve güvenle ifade etme becerilerini geliştirmektir.

Beykent Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Yönergesi için tıklayınız

 

Başbakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kurumu ÖSYM Study in Turkey ECTS Ders Kataloğu Türkiye Akreditasyon Kurumu Mesleki Yeterlilik Kurumu