Öğrenci Konseyi

Öğrenci Konseyi

Öğrenci Konseyi Başkanlığının amacı; öğrenci sorunlarını üniversite yönetim organlarına iletmek, öğrenciyle ilgili konularda üniversite yönetim organlarında öğrencileri temsil etmek; üniversite içi ve üniversiteler arası sosyal ve kültürel amaçlı faaliyetler düzenlemektir.

Beykent Üniversitesi öğrencilerini üniversite senatosunda temsil eden öğrenci konseyi; tüm Türkiye Üniversiteleri Öğrenci Konseyleri arasında seçkin bir yere sahiptir. Her yıl yapılan seçimlerle yenilenen öğrenci konseyi, öğrencilerin dilek ve şikayetlerini doğrudan iletebildikleri ve bu konuların üniversite senatosunda görüşülmesini sağlayabildikleri bir öğrenci organıdır.

Öğrenci Konseyi Başkanı, Üniversite Yönetim Kurulu ve Senato üyesidir ve bu kurulların toplantılarına öğrencileri temsilen katılır.1997 yılında üniversitenin kurulmasıyla hayata geçirilen konsey ilk olarak öğrenci kulüplerinin kurulması ve sosyal hayatın canlanması konularında çalışmalar yapmıştır. Daha sonraki yıllarda çalışmalarını üniversite dışına taşımıştır.

Mustafa GİDER
Öğrenci Konseyi Başkanı
Ziya ÖZEN
Başkan Vekili
Recep TAŞKIRAN
Konsey Danışmanı
Bahri ŞENLİ
Genel Sekreter
Sezer ÖZTÜRK
Sağlık, Kültür ve Spor Sorumlusu
Yasin EKİZ
Halkla İlişkiler Sorumlusu
Mehmet Akif AMASYALI
Öğrenci Dekanlığı Sorumlusu
Mete EFENDİOĞLU
İç Denetim Sorumlusu
Esma ÇİNAN
Sayman
Ebubekir KELEŞ
Dış İlişkiler Sorumlusu
Doğukan ŞİMŞEK
Denetleme Kurulu Başkanı
Tolga EGELİ
Denetleme Kurulu Üyesi
Mustafa ERTEN
Denetleme Kurulu Üyesi
Yiğit GÜNGÖR
Divan Kurulu Başkanı
Raşit ÇAKIROĞLU
Divan Kurulu Üye
Ayhan KURT
Divan Kurulu Üye